راهنمای خرید ساعت زنانه

نکاتی که باید برای خرید ساعت زنانه بدانید

در این مبحث قصد داریم در خصوص راهنمای خرید ساعت زنانه مطالبی مهم در اختیار شما بگذاریم.‌ خرید ساعت زنانه در حال حاضر به یک تجربه کاملا سرگرم کننده مبدل شده است. گوناگونی وسیعی از ساعت های مچی با نرخ های متفاوتی در بازار موجود می باشد.

امروزه هر کاتالوگی را که مشاهده می کنید و یا از هر سایت یا مجموعه های فروشی که دیدن می نمایید، اقسام متنوعی از ساعت های مچی برای فروش و عرضه قرار داده اند. این ساعت ها با ملاحظه به سایز، جنس و رنگی که دارند طبقه بندی می شوند.

این گوناگونی تنها محدود به برند یا طرح ها و مدل های متنوع نیست بلکه سالانه، بر اساس شغل و یا سلیقه هر فرد یک طراحی مدرن از این ساعت ها به بازار ارائه می شوند. اگر کوهنورد، دوچرخه سوار هستید بایستی حتما از ساعت های مخصوص استفاده کنید. تعجب آور نیست که یافتن یک ساعت مدرن و جدید می تواند تجربه دلهره انگیزی باشد.

ساعت مچی تنها نماد تکنولوژی نیست و حتی تنها جنبه زیبایی هم ندارد بلکه ساعت به منزله یک ابزار پوشیدنی، جنبه ظاهری عمده ای برای شخص دارد. ساعت های با ارزش تولید شده از فلزات قیمتی با ظرافت پیچیده ای از طلا یا پلاتین، معمولا در مرکز توجه واقع شده اند.

ساعت مچی شرایط اقتصادی و اجتماعی شخص را نشان می دهد و از برخی جهات فردی ترین فرم تکنولوژی می باشند، چرا که مالکان آنها اصولا چند دهه است که این ساعت را می پوشند و با آن، به منزله یک ارثیه فردی رفتار می کنند.

بیشتر بخوانید: راهنمایی خرید ساعت مچی

انواع مدل های ساعت زنانه

انواع مدل های ساعت زنانه

تنوع مدل های ساعت زنانه موجود در بازار است. که ساعت مختلفی های مختلف زنانه را بشناسید تا بهرتین انتخاب را داشته باشید

ساعت زنانه مجلسی

ساعت زنانه مجلسی

این ساعت ها حالت رسمی دارند و بیشتر در مهمانی ها و مجلس ها مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر خانم ها حداقل یکی از این مدل ساعت ها را دارند.خانم هایی که به استایل شیک علاقه دارندمی توانند با انتخاب یک ساعت عقربه ای ساده با بند چرمی، فلزی و استایل خود را تکمیل کنند. یکی از بهترین ساعت مجلسی زنانه ساعت شین است که با ظرافت و زیبایی که دارد میتواند به تکمیل شدن استایل شما در مجلس کمک کند.

ساعت مچی مینیمال

ساعت مچی مینیمال

یکی از مشخصه های ساعت مینمال سادگی تمام و مشخص بودن هدف ساعت یعنی اعلام و سنجش زمان است، بدون شاخ و برگ دادن، کاربردهای و امکانات اضافی.

در واقع هدف اصلی ساعت مینیمال اعلام زمان بدون هیچ زنگ، آلارم و تمام پیچدگی هایی است که از یک ساعت لاکچری انتظار می رود.با این حال یک ساعت مینیمال از میتریال با کیفیت ساخته می شود و در عین سادگی، زیبایی بی نظیری به استایل شما خواهد بخشید.

ساعت مچی کلاستیک

ساعت مچی کلاستیک

در واقع می توان ادعا کرد که مرز باریکی بین ساعت و مچی کلاسیک و ساعت مینیمال وجود دارد. ساعت های کلاسیک از مهم ترین محصولات در ردیف معروف ترین برند های ساعت در جهان هستند.

ساعت کلاسیک بیشتر برای استایل رسمی و نیمه رسمی مناسب است. البته در دنیا ی مد این روز ها ساعت کلاسیک با برخی استایل های اسپرت و شلواز جین به خوی ست می شوند.در واقع با یک ساعت کلاسیک زنانه میتواند مانند یک ستاره در محل کار، مهمانی و مجلس خاص بدرخشید.

ساعت مچی اسپرت زنانه

ساعت مچی اسپرت زنانه

ساعت های مچی اسپرت بر خلاف ساعت های کلاسیک، طرح های شلوغ تری دارند . می توانند عقربه نیز داشته باشند، اما معمولا به صورت ساعت های دیجیتا شناخته می شود. بند های ساعت اسپرت زنانه به دسته های مختلفی، بند چرمی، فلزی، سیلیکونی و پارچه ای تقسیم می شود.

انواع موتور ساعت مچی زنانه

انواع موتور ساعت مچی زنانه

یکی از مهم ترین موارد در خرید ساعت مچی باید در نظر موتور آن است .موتور ساعت به منزله قلب ساعت شناخته شده است و به سازو کاری گفته می شود که عقربه های موجود بر روی صفحه ساعت را حرکت می دهد.

ساعت چنانچه موتور خوبی نداشته باشد به صورت مطلوبی کار نمی کند. موتور ساعت های مچی معمولا به دو گروه کلی مکانیکی( موتور اتوماتیک نوعی از مکانیکی به شمار می آید) و کوارتز طبقه بندی می شوند.

موتور کوارتز

موتور کوارتز

تکنولوژی این مدل موتور ساده می باشد. این ساعت معمولا به وسیله باتری کار می کند. اختراع این نوع موتور ساعت، به سال ۱۹۶۹ بر می گردد.‌موتور آنها نیز با باتری کار می کند و معمولا دارای دقت بیشتری در قیاس با ساعت های مکانیکی است.

هر نوع ساعتی جهت ارائه زمان نیاز به یک عنصر تنظیم کننده دارد. در ساعت های مچی با موتور مکانیکی این وضعیت به شکل فنر و چرخ تعادل است با این وجود ساعت کوارتز دربردارنده یک کریستال کوچک کوارتز می باشد که به صورت یک چنگال دو سویه ساماندهی شده است. موتور این ساعت معمولا نرخ به صرفه تری دارند و علاوه بر این، به تعمیر کمتری نیاز دارد.

موتور مکانیکی

موتور مکانیکی

موتور این نوع ساعت ها جذاب تر می باشند و جهت شارژ شدن معمولا احتیاجی به باتری ندارند و معمولا از قیمت بیشتری برخوردارند. در برخی از آنها که موتور مکانیکی کوکی دارند، بایستی به شیوه دستی این ساعت ها را کوک کرد.

موتور اتوماتیک

موتور اتوماتیک

در حقیقت موتور اتوماتیک ساعت، نوعی از ساعت مچی های مکانیکی می باشد که به منزله ساعت مچی خود کوک هم معرفی می شود. این نوع ساعت ها انرژی خود را معمولا با کار کردن به وسیله جنبش و تحرک مچ دست فراهم می کنند.

بیشتر بخواید: آشنایی با انواع موتور ساعت مچی

چه میزان هزینه ای برای ساعت زنانه صرف می کنید؟

چه میزان هزینه ای برای ساعت زنانه صرف می کنید؟

در راهنمای خرید ساعت مچی زنانه به مقدار هزینه ای که برای خرید ساعت صرف می کنید حتما باید توجه کنید. در مجموع برای خرید هر نوع ساعت مچی اعم از زنانه یا مردانه پیش از اینکه دست به انتخاب بزنید بایستی، بودجه خود را که قرار است برای خرید ساعت صرف کنید را مشخص نمایید. داشتن یک ساعت مچی مطلوب به چه میزان برای شما حائز اهمیت است.

علت این تفاوت نرخ میتواند متریال بکار برده شده، برند تولید کننده، خصوصیات، قابلیت ها و … باشد. ساعت ها از قیمت های متنوعی برخوردارند که یکی از دلایل تفاوت و یا نوسان  قیمت ممکن است نام برندی باشد که انتخاب کرده اید.بعضی از برندهای مجلل و گرانبها هستند که، همواره مقدار زیادی از قیمتی که برای آن در نظر گرفته شده است به علت اسم برند آن و نه به دلیل تولید آن است. بعضی از برند ها نیز از قیمت مناسبی برخوردارند ولی با توجه به هزینه مناسبی که برای آن ها می پردازید از سطح کیفیت عالی برخوردار میباشند.

کدام رنگ ساعت، متناسب با پوست شما است؟

کدام رنگ ساعت، متناسب با پوست شما است؟

یکی از نکاتی که در خرید ساعت زنانه باید به آن توجه کنید این است که، ساعتی را بایستی انتخاب کرد که با پوست شما هم خوانی داشته باشد. تعیین ساعت مچی معمولا به علایق و سلیقه شما بستگی دارد ولی بهتر است بدانید که، انتخاب ساعت هماهنگ با رنگ پوست شما میتواند در جذابیت تیپ و استایل شما بسیار تاثیر گذار باشد.

  رنگ پوست در مجموع، بین یکی از این دو گروه سرد و گرم  واقع شده است. با دیدن رنگ رگ های دست خود میتوانید به راحتی تشخیص دهید که چه ساعتی برای شما مناسب است.

رنگ سرد پوست با رگ های آبی معلوم می شود. چنانچه رنگ پوست شما سرد است امکان دارد سایه صورتی مایل به قرمز رنگ داشته باشد. از سوی دیگر رنگ های گرم به وسیله رگ های سبز معلوم می شوند . اشخاصی که این رنگ پوست را دارند، زمانی که آینه را نگاه می کنند امکان دارد سایه زرد رنگ ببینند.

اکنون که از شیوه بازشناسی رنگ پوست مطلع شدید بایستی بدانید که کدام رنگ قاب و بند و جنس ساعت برای شما مطلوب تر است. بانوانی که رنگ پوست سردی دارند، استفاده از ساعت مچی با قاب استیل نقره ای، طلایی و سفید برایشان مناسب تر است و در مقابل، بانوانی که رنگ پوست گرمی دارند، ساعت مچی با قاب طلایی یا رزگلد می تواند بهترین انتخاب برای آنها باشد.

تعیین بند ساعت زنانه

تعیین بند ساعت زنانه

از دیگر مواردی که در راهنمای خرید ساعت زنانه بایستی به آن توجه کرد، تعیین بند ساعت می باشد. این قسمت از ساعت، بخش عمده ای از ساعت به حساب می آید. برای بند ساعت گزینه های متنوعی می توان داشت.

در مجموع انتخاب ساعتی که با چند نوع بند ساعت، ست و هماهنگ شود یکی از راهکارهایی است که از پول خود حداکثر بازدهی را داشته باشید و یا به قول معروف یک تیر با چند نشانه را زده اید و به ویژه این مورد برای بانوانی که لباس های متنوعی دارند حائز اهمیت است.

اگر شما یک یا چندین ساعت متنوع، همراه با بندهای قابل تعویض داشته باشید، میتوانید در موقعیت های متنوعی که در آن قرار می گیرید یک تیپ و استایل هماهنگ و ست را در آن زمان داشته باشید و این امر باعث منحصر به فرد شدن شما میشود.

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع بند ساعت مچی

بند چرمی

بند چرمی

این نوع بند ها، کلاسیک می باشند و همواره با تیپ های رسمی مطلوب تر به چشم می آیند. ساعت بند چرمی زنانه دارای سطح کیفیت عالی و ماندگاری زیادی هستند و خیلی زود خراب نمی شوند. این بند ها دارای اقسام متنوعی هستند که می توانید از بین آنها بهترین را انتخاب نمایید؛

بند استیل

بند استیل

یکی از شناخته ترین بندها، بند استیل است که علاوه بر سطح کیفیت ، مقاومت و ماندگاری زیاد همواره شیک و لوکس به نظر می آید. همه بانوان بایستی بین ساعت های خود یک ساعت با این نوع بند داشته باشند تا کامل کننده یک تیپ شیک باشد. بند استیل دچار زنگ زدگی نمی شود.

بند رابر

بند رابر

ساعتی با این نوع بند منعطف پذیر و مقاوم است. خیلی از ساعت های اسپرت و ورزشی دربردارنده این نوع بند ها هستند. هر چند بند رابر در قیاس با دو بند قبلی، از محبوبیت کمتری برخوردار است ولی خیلی از برند ها  این گونه بند را، در تولید بعضی از ساعت های مچی خود بکار می برند. این برندها در مقابل آب ماندگاری زیادی دارند.

اندازه گیری مچ دست

اندازه گیری مچ دست

برای بانوانی که سایز مچ دست آنها بین ۱۲ الی ۱۷ سانتی متر است بایستی، قطر بند ساعت بین ۲۲ الی ۳۴ میلی متر باشد. مسلما قطر بند ساعت ۲۲ الی ۲۸ میلی متر برای افرادی که مچ دست کوچک به اندازه ی ۱۲ الی ۱۴ سانتی متر، و قطر بند ساعت ۲۸ الی ۳۴ میلی متر برای افرادی که سایز مچ دست آنها میان ۱۴ الی ۱۷ سانتی متر است پیشنهاد می شود.

معمولا این اندازه ها برای ساعت های ساده می باشد. ساعت هایی که در بردارنده جواهرات و یا تزییناتی در کنار خود دارند، قطعا بایستی تغییراتی در سایز قطر و طول آن مد نظر قرار دهید.

سایز صفحه ساعت بایستی هماهنگ با ضخامت مچ دست بانوان باشد. صفحه بزرگ نمود نامطلوبی ایجاد می کند و صفحه خیلی کوچک هم افزون بر اینکه سبب می شود تا ساعت همانند دست به نظر برسد خواندن عقربه ها را هم با مشکل روبرو می کند.

چه تکنولوژی داشته باشد؟

چه تکنولوژی داشته باشد؟

اکثر ساعت ها دربردارنده تکنولوژی کوارتز و مکانیکی هستند. ساعت های مکانیکی معمولا جزء مدل های می باشند که، اکثرا آن ها را می شناسند ولی این ساعت در قیاس با کوارتز دقیق نمی باشد و هر چند وقت یکبار بایستی عقربه های آن تنظیم شود. ساعت کوارتز، هم کارایی  و هم مطمئن تر می باشند و همواره هزینه به صرفه تری در خرید، تعمیر و مراقبت  دارند.

چه جنسی داشته باشد؟

چه جنسی داشته باشد؟

از دیگر نکات خرید زنانه این است که دارای چه جنسی باشد.اکثر اشخاص دوست دارند، از ساعت هایی ‌که جنس طلا دارند استفاده نمایند یا اینکه در برخی از بخش های آن، طلا به کار رفته باشد.

جنس های دیگری که در تولید ساعت های زنانه مورد استفاده قرار میگیرند، عبارتند از؛ پلاتین، نقره ، فولاد و استیل زنگ نزن می باشد. سرامیک هم در تولید برخی از بخش های ساعت، مخصوصا در ساعت های فانتزی بکار برده می شود. امروزه با توجه به آمار های نشر داده شده، ساعت هایی که از جنس سرامیک می باشند از فروش بالایی برخوردارند.

بکارگیری ساعت هایی از جنس طلا، اکثرا برای مراسم ها و مهمانی ها پیشنهاد می شود. استفاده از ساعت های جنس طلا مشکلات امنیتی هم دارد و نمیتوان آنها را برای امور روزانه به کار برد. ساعت های طلا افزون بر اینکه گران بها می باشند تعمیر و مراقبت از آنها هم کار دشواری است.

دستبند ساعت چه جنسی داشته باشد؟

دستبند ساعت چه جنسی داشته باشد؟

اکثر ساعت های زنانه حاوی دستبندهای فلزی از نوع طلا و سرامیک می باشند، هرچند ساعت های زنانه با بند چرمی هم وجود دارد. اکثر بند های چرمی از فرم فانتزی برخوردار بوده و بیشتر جوان ها آن را بکار می برند. چنانچه برای مهمانی به دنبال یک ساعت مناسب هستید بهترین گزینه برای شما، ساعت با دستبند فلزی است اما برای بکارگیری روزانه یا برخی امور ورزشی ساعت هایی با بند چرمی می تواند انتخابی عالی باشد.

چه رنگی انتخاب شود؟

چه رنگی انتخاب شود؟

بانوان بیشتر از آقایان به رنگ ساعت اهمیت می دهند ولی بانوان بایستی چندین مسئله حائز اهمیت را در انتخاب رنگ ساعت خود مورد توجه قرار دهند. رنگ سفید، مشکی و قهوه ای ۳ رنگ محبوب در ساعت های زنانه می باشد.

بکارگیری از رنگ سفید برای بانوان با پوست شفاف و صاف پیشنهاد می شود. بکارگیری از رنگ سیاه و تیره هم برای بانوانی که دارای پوستی تیره هستند مناسب است‌ و با این وجود هر دو دسته از بانوان علاقه بیشتری به استفاده از رنگ های تیره از خود نشان میدهند. سایر رنگ ها مانند قرمز، آبی و .. جز رنگ های فانتزی می باشند و برای نوجوان ها می تواند بهترین انتخاب باشد.ولی نمی توان از این رنگ ساعت برای، مهمانی ها یا امور روزانه مخصوصا در ادارات و یا ارگان های دولتی استفاده کرد.

سخن آخر

یکی از موارد که در انتخاب و راهنمای خرید ساعت مچی بایستی به آن توجه کرد تعیین ساعت با توجه به نیاز شما است. اگر شما به علت تجارت ، سفرهای خارج از کشور زیادی می روید، به تهیه یک ساعت رسمی و هوشمند بایستی فکر کنید که به شما در نقاط متنوع زمانی ، تایم آن ناحیه را ارائه میدهد و قابلیت های آن متنوع و گسترده است. شما می‌توانید در فروشگاه اینترنتی سورن گالری انواع ساعت مچی های با کیفیت اصلی پیدا کرده و آن را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =