روش تشخیص ساعت اصل از تقلبی

تشخیص ساعت اصل از تقلبی یا فیک

نکاتی برای تشخیص ساعت اصل و فیک

در این مقاله قصد داریم تا راجع به نحوه بررسی ساعت های معتبر صحبت کنیم. از اینرو مقاله را در قالب ذکر نکاتی برای تشخیص ساعت اصل و تقلبی پیش می‌بریم. مخاطبان ما کسانی هستند که قصد خرید یک ساعت اصل را دارند اما ممکن است به نمایندگی آن برند دسترسی نداشته باشند و یا اینکه نتوانند خرید خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. بنابراین به عنوان خریداری که قرار است مبلغ زیادی را بپردازد، نگران هستید که جنس خریداری شده اصل نباشد و کالایی تقلبی را به جای کالای اورجینال به شما بفروشند.اکثر افرادی که این مقاله را نخوانده‌اند و با تکنیک های تشخیص ساعت اصل و تقلبی آشنا نیستند، ممکن است در دام این مدل کلاهبرداری ها بیفتند. چرا که تجربه زیادی در خرید ساعت ندارند و دفعات محدودی در عمرشان ساعت مچی خریده‌اند.اما جای نگرانی نیست؛ این راهنمای مورد نیاز شماست: نحوه بررسی ساعت های معتبر و نکاتی برای تشخیص ساعت اصل و تقلبی. چند ترفند وجود دارد که به شما کمک می کند بین یک ساعت اصل و تقلبی تفاوت قائل شوید. با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری را در مورد چگونگی تشخیص ساعت مچی اصل از ساعت مچی فیک بررسی کنیم.

عقربه ها موقع حرکت، صدای تیک تاک ندهند؛

یک ساعت مچی اصل، به هنگام حرکت عقربه هایش هیچ صدایی تولید نمی‌کند. صدایی مانند تیک تاک و یا ضربه زدن به شیشه ساعت. به این دلیل که از قطعات ریزی تشکیل شده است که با دقت در کنار هم ثابت شده‌اند تا مکانیزم مناسبی را برای حرکت صحیح عقربه‌ها ایجاد کنند. اما ساعت های فیک و کپی از این کیفیت برخوردار نیستند و صداهای تیک تیکی ایجاد می کنند که با قرار دادن ساعت نزدیک گوش شما به راحتی قابل تشخیص است.

کیفیت، در ظاهر ساعت های اصل و فیک به خوبی مشاهده می‌شود

کیفیت ساعت اولین چیزی است که به طور محسوسی متفاوت خواهد بود. ظاهر یک ساعت تقلبی هیچ‌گاه نمی‌تواند با کیفیت ظاهر یک ساعت مچی اصل، برابری کند.برای تشخیص ساعت اصل و فیک از یکدیگر، به دنبال تراشیدگی ناموزون در لبه های صفحه و بند ساعت، شیشه کدر و مات صفحه و حتی حکاکی اشتباه نام برند باشید. همچنین بررسی کنید که آیا سگک ساعت به درستی در سر جایش قرار می گیرد (اصطلاحا به درستی چفت می شود؟) اگر ساعت تان هوشمند است، آیا تاچ آن قوی است و یا برای اینکه با آن کار کنید، باید ضربه های مداوم به صفحه ساعت وارد کنید؟آیا عقربه ها را می‌توان با پیچ تنظیم کننده زمان (پین) هدایت کرد؟ برای بررسی بیشتر، به دنبال هر خطای دیگری مانند غلط املایی کلمات درج شده و حتی حکاکی اشتباه باشید. همچنین مهم است که بررسی کنید، آیا علامت ها کاملاً واضح و حکاکی شده اند و کمرنگ نمی‌شوند؟ رنگ ساعت های تقلبی به دلیل استفاده از مواد بی کیفیت می‌تواند به وضوح متفاوت باشد، بنابراین قبل از خرید کیفیت رنگ استیل و بند چرمی ساعت ها را نیز بررسی کنید.

ظاهر ساعت اصل و فیک

وزن ساعت اصل و فیک

یک ساعت مارک دار و اورجینال با سنگ های قیمتی، کریستال، طلا، نقره، فلزات سنگین و آلیاژهای فلز ساخته می‌شود. همچنین، برای حرکت آسان عقربه ها و جلوگیری از اصطکاک میان قطعات به ده قسمت متحرک کوچک مجهز شده‌اند که ساعت مچی مارک دار را سنگین و محکم می‌کند. یک ساعت معمولی فاقد چنین چیزی است و هیچ کدام از قسمت های آن، مقاوم، محکم و بادوام نیست. همیشه می‌توان تفاوت محسوسی در وزن، بین یک ساعت اورجینال و یک ساعت مچی تقلبی احساس کرد؛ چرا که ساعت اورجینال همیشه سنگین تر است.

دقت به دفترچه راهنما و مشخصات محصول

به طور کلی، تحقیقات در مورد هر محصولی که قصد خریداری آن را دارید، بسیار عالی است. این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا به طور دقیق از مشخصات محصول ساعت مورد نظر خود مطلع شوید. از اینرو، قبل از هرگونه خرید می‌توانید به راحتی مشخصات را با هم منطبق کنید تا بین ساعت اصلی و طرح تقلبی آن تمایز قائل شوید. نگاه کردن به عکس ها و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه ساعت اصلی دقیقاً به چه شکل است، می‌تواند دید شما را باز کند تا از خریداری یک کالای تقلبی خودداری کنید. همچنین، بهتر است با لوگوی برندها و طرح اصلی ساعت ها آشنا باشید؛ زیرا دانستن این موارد در انتخاب صحیح بسیار کمک کننده است.

دفترچه راهنما ساعت اصل و تقلبی

حکاکی لوگو یا آرم پشت صفحه ساعت

بعضی از برند ساعت ها، آرم شرکت پشت قاب حک نشده و بالعکس بعضی از برندها آرم و لوگوی برند در پشت صفحه حک شده است. با یک سرچ کوتاه در اینترنت، می‌توانید دریابید که کدام مدل دارای چه نوع حکاکی و در کجای ساعت است.نکته: تصویر مربوط به برند رولکس می‌باشد. ساعت اورجینال برند رولکس لوگوی شرکت پشت قاب حکاکی نشده است.

ثاب پشت ساعت تقلبی و ساعت اصلی

صفحه کریستال یاقوت کبود

جنس صفحه سازنده ساعت های مچی اصل، از کریستال یاقوت کبود است. ساعت های معمولی یا دارای روکش کریستال معدنی یا رویه شیشه ای هستند.قسمت بالایی صفحه ساعت های اصل، هنگام قرار گیری در نور آفتاب -از یک زاویه خاص- تشکیل رنگ بنفش را می‌دهد که می‌توان برای اطمینان از اصل بودن ساعت، این مورد را نیز بررسی کرد. برای بررسی این موضوع، ساعت را از زوایای مختلف زیر نور قرار دهید تا ببینید آیا رنگ آن به رنگ مایل به بنفش است یا نه. علاوه بر این، قسمت بالای کریستال یاقوت کبود نیز درخشندگی قابل توجهی دارد که حتی از چند قدم دور نیز مشهود است.

بررسی بند ساعت

بند ساعت های اصلی با در نظر گرفتن دو ویژگی انعطاف پذیری و دوام طراحی شده اند. قبل از خرید، بند ساعت را با اطمینان از انعطاف پذیری کامل و صاف روی مچ دست، بررسی کنید. علاوه بر این، روی سگک ساعت های اصل معمولاً حکاکی لوگوی برند وجود دارد که همین مورد یکی از نشانه های تمایز بین ساعت اصل و تقلبی است.

بند ساعت اورجینال و فیک

شماره سریال ساعت

با مقایسه شماره سریال ثبت شده در سایت با شماره سریالی که روی جعبه درج شده است، می‌توانید متوجه اصل یا تقلبی بودن ساعت بشوید. همچنین با انجام این کار، می‌توانید شماره مدل را نیز بررسی کنید. برای انجام موارد گفته شده به سایت برند آن ساعت مراجعه کنید.سریال نامبر ساعت اصل

پنجره سایکلوپ ساعت تقلبی و اصل

بزرگنمایی سایکلوپ از طریق پنجره تقویم مورد دیگری است که می‌توانید برای اطمینان از صحت اورجینال بودن ساعت، آن را بررسی کنید. یک ساعت تقلبی ممکن است دارای یک پنجره سایکلوپ بیش از حد زوم شده یا کمتر از حد معین زوم شده باشد.

 • کارکرد عقربه ها را بررسی کنید؛

بررسی کنید که آیا عقربه ها دارای شکل و اندازه صحیحی هستند یا نه؟ و همچنین آیا به درستی حرکت می‌کنند و یا دارای پرش و توقف هستند. یک ساعت مچی تقلبی ممکن است در مکانیزم حرکتش خطایی داشته باشد که باعث شود حرکت عقربه لرزان و ناپایدار باشد.

 • بسته بندی و جعبه ساعت

یکی از اولین مواردی که هنگام جعبه گشایی ساعت ملاحظه خواهید کرد و همچنین یکی از مهمترین موارد در تشخیص ساعت اصلی از تقلبی است، بسته بندی محصول می‌باشد. جعبه ساعت باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد و دقیقاً مانند تصاویر موجود در سایت آن برند باشد. علاوه بر این، باید محکم باشد و از نظر ظاهری ضعیف نباشد. همچنین، کاغذهای داخل را از نظر چاپ کیفیت پایینی نداشته باشند.

بسته بندی ساعت اصل و فیک

 • قیمت ساعت اصل و فیک

مقاله مرتبط: تشخیص ساعت کاسیو اصل

چگونه به خیال راحت ساعت مچی اصل بخریم؟

بدون شک ساعت مچی فیک و اصل از نظر ظاهر، کارکرد، وزن، کیفیت نوشته ها و بسته بندی با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند. اما گاهی اوقات ممکن است تشخیص ساعت مچی اصل برای افرادی که تجربه زیادی ندارد سخت باشد. مطمئن ترین راه برای خرید ساعت اصلی مراجعه به فروشگاه های معتر مانند سورن گالری است که به همراه تمامی محصولات خود ضمانت اصل بودن ارائه میکند.

آخرین، اما مهم ترین مورد که باید بررسی کنید، قیمت ساعت است. ساعتی که اصل باشد ارزان نیست و یک کالای ارزان قطعا تقلبی یا دست دوم است.امیدواریم که 12 نکته بالا در تشخیص ساعت اصلی و تقلبی به شما خواننده عزیز کمک های لازم را بکند. ما در فروشگاه اینترنتی سورن گالری ساعت مچی با کیفیت اصل موجود نداریم اما به شما این اطمینان خاطر را می‌دهیم که تمامی ساعت های موجود چه زنانه چه مردانه با بهترین کیفیت موجود در بازار خدمت شما عزیزان ارائه می‌کنیم.

18 نظر در “روش تشخیص ساعت اصل از تقلبی

 1. بهزاد امیری می گوید :

  سلام ممنون از مطلب خوبتون
  فقط یک مورد اینکه فرمودید ساعت اصل نباید پشتش لوگو حکاکی شده باشه درسته ؟؟
  چون تا جایی که اطلاع داشتم و در موردش شنیدم میگن باید حکاکی شده باشه🤔

  • Soheil می گوید :

   سلام دوست عزیزم
   بله در این مقاله بیشتر از برند رولکس استفاده شده و طبق قوانین این شرکت این 12 مورد مطرح کردیم
   بعضی از برند ها در پشت قاب، برندشون حکاکی شده که میشه با یک سرچ در گوگل از این مورد مطلع شد
   خیلی ممنون از نظری که دادید سریعا این مورد در مطلب تصحیح میشه
   موفق باشی بهزاد جان

  • شهرام مقصودی می گوید :

   با سلام خدمت آقای بهزاد امیری عزیز
   جناب توجه کنید که در مطلب هم قید شده که (ساعت اورجینال برند رولکس لوگوی شرکت پشت قاب حکاکی نشده است)
   پس برند رولکس نباید پشتش لوگو حکاکی باشه
   در مورد دیگر برند ها باید یه تحقیق ساده کنید . در کل اکثر برند ها ساعت اصل پشتش حکاکی هست. اما مشکل قابل توجه اینجاست که ساعت های فیک هم عموما حکاکی پشت رو انجام داده اند. بنابراین به تنها حکاکی پشت ساعت رو چک کردن اکتفا نکنید.
   آسان ترین و مطمئن ترین روش خرید از فروشگاه های معتبر می باشد.

   • Soheil می گوید :

    ممنونیم از اینکه اطلاعات دقیق تری به کاربران وبسایت دادید. حرف شما کاملا درست بوده و به هیچ عنوان فقط به مواردی که ذکز شده نمیشه اکتفا کرد.

 2. حمید می گوید :

  سلام وقتتون بخیر یه سوال داشتم ساعت برند کوبل موتور ژاپن هستش ولی پشت بعضی از ساعت هاش زده ساخت چین ضمن اینکه قیمتشون هم با ساعت هایی که این رو نزده برابری میکنه حتی شاید بیشتر باشه خواستم بدونم همه ی این مدل ها که هم قیمت هستند ساخت چین هستند یا فقط اونهایی که پشتشون درج شده اینطور هستند و قیمت میلیونی‌شون کاذب هستش ممنون میشم راهنمایی کنین

  • Soheil می گوید :

   سلام وقتتون بخیر
   ساعت های کوبل برند شرکتی هستش و موتور هاشون از نوع میوتای ژاپن اما اسمبل شده چین هستش. اینکه میفرمایید پشت یک سری ساعت ها زده شده چین و یکسری نزده و تفاوتی در قیمت نداره، موردی نیست که باعث شک بر انگیزی باشه شما برای تشخیص اصالت این برند میتونید از طریق شناسنامه ساعت و جعبه ساعت و همچنین فروشگاه های معتبر خرید کنید. اگر در تهران هستید بازار بزرگ پاساژ قیصریه نمایندگی این برند هستش و میتونید خرید کنید ازشون

 3. samira می گوید :

  ساعت اصل سه موتوره فعال اصل طلایی و سفید سرامیکی از کجا میتونم خریداری کنم؟ و قیمتش چنده؟؟

 4. Mrym می گوید :

  سلام من یه ساعتی سفارش دادم برام از خارج اومدخ ولی بدون جعبه‌ هستش. یعنی اصل نیست؟ از برند staccato

 5. مرضیه می گوید :

  سلام وقت بخیر ، یک ساعت با مارک لاکسمی خریداری کردم برای هدیه ، ولی بخاطر سنگین بودنش پشینوتم که شاید ساعت مناسبی نباشه.
  آیا سنگینی نشانه ی کیفیته ساعته

  • Soheil می گوید :

   وقتتون بخیر باشه وزن ساعت میتونه یکی از ملاک های کیفیتی باشه اما نمیتونه اصلی ترین علت اصالت کالا باشه به عنوان مثال ساعت های جی شاک کاسیو اصل بر سبک بودن هستش اما سری ادیفایس کاسیو سنگین هستش.

 6. میلاد می گوید :

  سلام وقت بخیر یه ساعت خریدم برند واتسون مدل ۱۱۵۵g ولی هیچ جا این مدل ساعت نیستش میخواستم بدونم این اصله ؟

  • Soheil می گوید :

   سلام وقتتون بخیر معمولا برند واتسون ساعت های کپی در ایران نداره ولی اگر خواستید ۱۰۰ درصد مطمئن باشید باید حتما ساعت از نردیک بررسی بشه. میتونید به تعمیرکار ساعت مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 3 =