14 روش تشخیص ساعت کاسیو اصل از فیک

تشخیص ساعت کاسیو اصل

محال است که طرفدار ساعت‌های شیک باشید و برند محبوب کاسیو را نشناسید! کاسیو یکی از معتبرترین برندهای ساعت‌سازی در دنیا بوده که به تولید و عرضه محصولاتی باکیفیت عالی و تنوع بالا معروف می‌باشد. متأسفانه هر برندی که مشهور می‌شود در کنارش تولیدکنندگانی اقدام به تولید محصولاتی فیک می‌کنند و عموماً این ساعت‌ها را با قیمت‌های مختلف و در اکثر مواقع ارزان‌تر به فروش می‌رسانند. اما خوشبختانه با برخی تکنیک ها مثل خرید از نمایندگی کاسیو، بررسی بسته‌بندی و لوگوی کاسیو، برآورد قیمت واقعی ساعت، بررسی آپشن‌های ساعت، مطالعه دفترچه راهنما و… میتوانید خرید ساعت کاسیو اصل را تجربه کنید. در این راهنما به طور مفصل روش های تشخیص ساعت کاسیو اصل از تقلبی را به شما عزیزان خواهیم گفت. با ما همراه باشید!

14 روش تشخیص ساعت کاسیو اصل از تقلبی

خرید از نمایندگی کاسیو

سورن گالری نمایندگی رسمی کاسیو

اولین تکنیکی که در نحوه تشخیص ساعت کاسیو اورجینال باید بلد در نظر داشته باشید، خرید از نمایندگی های رسمی کاسیو است. همان‌طور که گفته شد، کاسیو یکی از محبوب‌ترین برندهای تولیدکننده ساعت در دنیا بوده که میزان تقاضا برای محصولاتش بسیار بالا است؛ از این رو در کشورهای مختلف دارای نمایندگی‌های معتبری نظیر سورن گالری می‌باشد. با مراجعه به نمایندگی ساعت کاسیو می‌توانید بدون نگرانی و با اطمینان کامل ساعت موردعلاقه خود را با قیمت واقعی خریداری کنید.

بسته بندی ساعت کاسیو اورجینال

بسته بندی ساعت کاسیو اصل

دومین برای شناسایی ساعت کاسیو اصل، بررسی بسته‌بندی محصول است. کاسیو ساعت‌های خود را در کالکشن‌های متنوع طبقه‌بندی کرده و برای مدل‌های هر یک از این کالکشن‌ها یک نوع بسته‌بندی منحصربه‌فرد در نظر می‌گیرد. به طور معمول جعبه آلومینیومی ساعت کاسیو اصل درون یک جعبه مقوایی دیگر قرار می‌گیرد، در حالی که مدل‌های تقلبی دارای جعبه مقوایی نبوده یا این که به طور کل هیچ جعبه‌ای ندارند!
علاوه بر این، درون بسته‌بندی ساعت کاسیو اصل دفترچه راهنما و کارت گارانتی ساعت قرار می‌گیرد. البته توجه داشته باشید که ممکن است دفترچه راهنما در جعبه مدل‌های ارزان‌تر ساعت‌های کاسیو اصل وجود نداشته باشد و امکان مطالعه آن به صورت آنلاین برای مصرف‌کنندگان فراهم شود.

بررسی لوگو کاسیو

لوگو کاسیو در پشت و جلو سایت کاسیو

نکته بعدی بررسی لوگوی ساعت کاسیو است. اگر ساعت موردنظر شما اورجینال باشد، نام برند کاسیو حداقل ۲ بار ‌(در داخل صفحه و پشت قاب) حک شده است. علاوه بر لوگو، توجه داشته باشید که نام کالکشن نیز باید روی ساعت حک شده باشد.
مقایسه نوشته‌های سراسر ساعت کاسیو با مدل اورجینال از سایت رسمی کاسیو یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توانید در راهنمای نحوه تشخیص ساعت کاسیو اصل به آن تکیه کنید، بررسی سایت رسمی کاسیو و تطبیق مشخصات ساعت با اطلاعاتی است که در وب سایت وجود دارد. ابتدا دور تا دور ساعت را بررسی کرده و ضخامت و فونت نوشته‌های حک شده روی آن را در نظر بگیرید. اگر اندازه فونت نوشته‌های دور ساعت کاسیو با آن چه که در وب سایت وجود دارد در تضاد است، باید به اصل بودن ساعت خود شک کنید!

استعلام کد ساعت

کد مدل ساعت کاسیو

ساعت‌های کاسیو اصل دارای کد هستند که می‌توان از این کد برای تشخیص اصل بودن ساعت کاسیو استفاده کرد. شماره مدل ساعت بر روی جعبه، دفترچه راهنما و پشت قاب محصول درج شده که هر سه شماره باید با یک‌دیگر برابر باشند. لازم به ذکر است که برای تشخیص اصالت ساعت‌هایی که توسط کاسیو عرضه شده‌اند اما قیمت ارزان‌تری دارند، بررسی کد درج شده پشت ساعت و تگ همراه که عموماً با MTP یا LTP شروع می‌شود، کافی است.

برآورد قیمت واقعی ساعت کاسیو

از آن‌جایی که در فرآیند تولید ساعت‌های تقلبی کاسیو از قطعات بی‌کیفیت و روش‌های ساخت معمولی و گاهاً غیراستاندارد استفاده می‌شود، این ساعت‌ها در مقایسه با نسخه اورجینال بسیار ارزان‌تر هستند. مهم ترین قدم برای تشخیص اصل بودن ساعت کاسیو، جستجوی مدل مد نظر شما در سایت رسمی Casio است! برای اینکار کافیست مدل مد نظر خود را در سایت کاسیو جستجو کنید. اگر مدل مد نظر شما در سایت کاسیو 100 دلار باشد امکان ندارد فروشنده ای بتواند آنرا زیر 1 میلیون بفروشد!

وزن ساعت

به طور معمول ساعت‌های کاسیو اصل دارای وزن بالایی هستند. البته نمی‌توان گفت که تمامی مدل‌ها از وزن یکسان و بالایی برخوردار می‌باشند. پیشنهاد ما این است که اگر در نحوه تشخیص ساعت کاسیو اصل می‌خواهید از وزن درست آن مطمئن شوید، از منابع معتبری مثل وب سایت رسمی کاسیو یا نمایندگی‌های رسمی فروش برند مذکور استفاده کنید.

ویژگی و آپشن‌های ساعت کاسیو اصل

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین فاکتورهایی که باید هنگام خرید ساعت کاسیو اصل مردانه یا زنانه در نظر داشته باشید، ویژگی‌ها و آپشن‌هایی است که ارائه می‌دهد. با شناخت قابلیت‌ها و امکانات محصول نه‌تنها می‌توانید بر حسب نیاز خود خرید کنید، بلکه از اصالت محصول نیز اطمینان حاصل خواهید کرد. ساعت‌های کاسیو، به ویژه مدل‌های ارائه شده در کالکشن‌های ساعت جی شاک، ساعت پروترک و ساعت بیبی جی از ویژگی‌ها و آپشن‌های متنوعی برخوردار هستند. معمولاً مدل‌های تقلبی فاقد این آپشن‌ها بوده یا اگر از آن‌ها برخوردار باشند مطمئن باشید که فقط جنبه تزئینی داشته و کارایی ندارند!

پیچ‌های به کار رفته در ساعت

روش بعدی در نحوه تشخیص ساعت کاسیو اصل از فیک بررسی پیچ‌های به کار رفته در ساعت است. پیچ‌های به کار رفته در مدل‌های اصل معمولاً درشت‌تر هستند. این درحالی است که اگر نسخه اصل یک مدل از ساعت‌های کاسیو را در کنار نسخه فیک آن قرار دهید، نمونه تقلبی دارای پیچ‌هایی با شکاف سطحی هستند و به راحتی می‌توان تفاوت بین آن‌ها را مشاهده کرد. علاوه بر این، در نمونه‌های اصل پیچ‌های پشت ساعت حالت دوسویی داشته در صورتی که در نسخه‌های فیک حالت چهارسویی دارند.

عدم لرزش عقربه‌های ساعت

به نحوه حرکت عقربه‌ها دقت کنید. اگر عقربه‌های ساعت دچار لرزش هستند یا این که به صورت همزمان کار نمی‌کنند، احتمالاً ساعت شما تقلبی است! توجه کنید که ساعت‌های کاسیو اصل با حرکت عقربه‌ها هیچ‌گونه صدایی تولید نمی‌کنند و این یکی دیگر از فاکتورهای مهم محسوب می‌شود.

شب نما بودن عقربه‌ها

شب نما بودن ایندکس های ساعت

یکی از ویژگی‌های جالب و کاربردی ساعت‌های کاسیو اصل، شب‌نما بودن آن‌ها است. در تاریکی عقربه ساعت شب‌نما شده و قابل مشاهده می‌باشد. لازم به ذکر است تنها ساعت‌هایی که دارای عقربه‌های سفید هستند از این قابلیت برخوردار هستند. از آن‌جایی که تولیدکنندگان ساعت‌های فیک کاسیو به مواد اولیه موردنیاز برای تولید عقربه‌های شب‎‌نما دسترسی ندارند، ساعت‌های فیک کاسیو از این ویژگی برخوردار نخواهند بود.

حکاکی لوگو پشت ساعت

همان‌طور که گفته شد، نام برند کاسیو علاوه بر صفحه داخلی در پشت قاب ساعت کاسیو اصل نیز حک شده است. پشت ساعت را بررسی کنید و ببینید که آیا نام برند Casio به صورت تمیز و با عمق کافی حک شده است یا خیر. علاوه بر این، نام کالکشنی که مدل ساعت متعلق به آن است نیز باید روی محصول درج شده باشد. کالکشن‌هایی نظیر ساعت جی شاک (G-shock)، بیبی جی (baby-g)، پروترک (Protrek)، ادیفایس (Edifice) و شین (Sheen).

بررسی فونت نوشته‌ها

تولیدکنندگان ساعت‌های کاسیو فیک توانایی چاپ حروف و نوشته‌های روی ساعت با ظرافت کافی را ندارند و همین نقطه ضعف روشی عالی براش تشخیص ساعت کاسیو به حساب می‌آید. عموماً چاپ حروف و اندازه فونت نوشته‌ها در نمونه‌های اورجینال ساعت‌های کاسیو بسیار ظریف و تمیز بوده و از کیفیت بالای چاپ برخوردار است.

جنس سگک ساعت کاسیو

یکی از ساده‌ترین راه‌ها توجه به سگک ساعت کاسیو است. ساعت‌های اصل کاسیو دارای سگک براقی هستند که روی آن عبارت CASIO CHINA نوشته شده است. در حالی که روی سگک ساعت‌های تقلبی عموماً عبارت CASIO JAPAN یا به طور کل چیزی نوشته نشده و همچنین از لحاظ ظاهری مات و کدر هستند.

دفترچه راهنما

دفترچه راهنما بهترین مرجع برای اطمینان از اصالت محصول است. در دفترچه راهنمای ساعت توضیحاتی در رابطه با محصول نوشته شده است که بررسی آن بهترین تکنیک در نحوه تشخیص ساعت کاسیو اصل از تقلبی به حساب می‌آید. اما با این حال، ممکن است که تولیدکنندگان ساعت‌های فیک کاسیو در جعبه دفترچه تقلبی قرار دهند! دفترچه راهنمای ساعت یک کتابچه کوچک بوده که نحوه استفاده از امکانات ساعت را به شما شرح می‌دهد. به طور معمول دفترچه‌ راهنماهای فیک به زبان چینی نوشته شده‌اند، در حالی که کتابچه‌های راهنمای اصل چندزبانه هستند.

سورن گالری؛ مرجع خرید ساعت کاسیو اصل

برند کاسیو یکی از محبوب‌ترین کمپانی‌های تولیدکننده ساعت مردانه و زنانه در دنیا بوده که با ارائه مدل‌های فوق‌العاده شیک و کاربردی در کالکشن‌های گوناگون هم‌چون ادیفایس و جی شاک توانسته است در بازار محبوبیت زیادی پیدا کند. در این راهنما با نحوه تشخیص ساعت کاسیو اصل از تقلبی آشنا شدیم در نظر داشته باشید که تمامی فاکتور هایی ذکر شده را مد نظر خود قرار دهید. برای خرید ساعت‌های اصل به همراه کارت ضمانت و بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت می‌توانید به فروشگاه‌های معتبری که در بازار فعال هستند مراجعه کنید. سورن گالری یکی از معتبرترین مراکز مذکور بوده که این محصولات را با حفظ کیفیت و اصالت کالا به شما عزیزان تقدیم می‌کند.

10 نظر در “14 روش تشخیص ساعت کاسیو اصل از فیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + یک =