معرفی انواع قفل ساعت مچی

قفل ساعت مچی به عنوان یکی از اصلی‌ترین اجزای آن شناخته می‌شود که به دو دسته قفل متصل و قفل منفصل تقسیم میشود. و نقش مهمی را در جلوگیری از گم شدن این وسیله برعهده دارد. در صورتی که ساعت شما از قفل مناسبی برخوردار نباشد، امکان گم شدن آن افزایش پیدا می‌کند. عوامل مختلفی تعیین‌کننده نوع قفل ساعت می‌باشند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به برند، انواع مدل بند ساعت مچی، جنس بند و همینطور نوع ساعت اشاره کرد. همچنین قفل ساعت تاثیر زیادی بر روی ظاهر آن دارد. در این بخش قصد داریم به معرفی انواع قفل ساعت مردانه و زنانه بپردازیم:

انواع قفل ساعت

قفل متصل

این نوع قفل بند ساعت مچی هرگز باز نشده، فقط اندازه آن بزرگ و کوچک می شود.

قفل منفصل

این نوع قفل بند ساعت به طور کامل باز شده و بند ساعت را به دو قسمت تقسیم می کند.

انواع قفل پیوسته ساعت مچی

قفل کلیپسی

این قفل دارای یک محافظ بوده و زیر قسمت محافظ قفل قرار دارد و با یک فشار چفت می‌شود. برای باز کردن این قفل تنها به یک فشار به سمت بالا نیاز است. قفل کلیپسی یکی از راحت‌ترین قفل‌های موجود در ساعت است که باعث افزایش جذابیت ساعت مچی نیز می‌شود. همچنین این نوع از قفل اغلب در ساعت‌هایی با بند حصیری استیل مشاهده می‌شود.

قفل سگکی یا کمربندی

این نوع قفل به عنوان یکی از قدیمی‌ترین لوازم جانبی ساعت مچی شناخته می‌شود که در بند خود دارای چند سوارخ است. این بند معمولا در ساعت‌های چرم و سیلیکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قفل در اندازه‌های مختلف ارائه شده و استفاده از آن بسیار راحت است.

قفل پروانه‌ای دکمه‌دار

قفل پروانه‌ای دکمه‌دار روی بند به اندازه دور مچ دست تنظیم خواهد شد. باز و بسته کردن این نوع قفل راحت بوده و فشاری به بند ساعت وارد نمی‌کند. همچنین این نوع قفل در عین سادگی بسیار ایمن است.

قفل پروانه‌ای بدون دکمه

این قفل در زمان بستن ساعت به طور کامل نامرئی شده و ساعت بدون هیچ چفتی به صورت یکپارچه قابل دیدن است. قفل پروانه‌ای بدون دکمه، دارای دو لولای فلزی بوده و به دو طرف باز می‌شود. برای بستن ساعت تنها بایستی هر دو لولا را تا کنید تا با هم چفت شوند. قفل مذکور باعث زیباتر نشان دادن ساعت شده و به راحتی باز و بسته می‌شود.

قفل دو تکه دکمه‌دار

قفل دو تکه دکمه‌دار از انواع قفل محسوب می‌شود که از یک تکه‌ ثابت و دو تکه‌ متحرک تشکیل شده است. این قفل از جنس فولاد ضد زنگ بوده و امنیت بالایی دارد.

قفل سه تکه دکمه‌دار

این نوع قفل‌ها به دلیل امنیت و قیمت مناسبی که دارند، از محبوب‌ترین قفل‌های ساعت به شمار می‌روند. قفل سه تکه دکمه‌دار دارای دو لولا در طرفین ساعت بوده و قسمت دکمه‌دار قفل در کنار یکی از لولاها قرار دارد. قفل سه تکه دکمه‌دار دارای امنیت خوبی است و اغلب در ساعت‌ فلزی مردانه و زنانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قفل سه تکه دکمه‌ای ضامن‌دار

این قفل از امنیت بسیار بالایی برخوردار بوده و امکان باز شدن آن به صورت تصادفی وجود نخواهد داشت. از آنجایی که قفل سه تکه دکمه‌ای ضامن‌دار از بهترین انواع قفل به شمار می‌رود، برندهای مشهوری مانند رولکس اغلب از آن استفاده می‌کنند.

قفل سه تکه بدون دکمه

این قفل تنها با فشار دست باز و بسته شده و امنیت بالایی ندارد. از قفل سه تکه بدون دکمه اغلب در ساعت‌های استیل ارزان‌قیمت استفاده می‌شود.

قفل جواهری

قفل جواهری قابل تنظیم بوده و اغلب در ساعت‌ زنانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. امنیت این قفل بالا بوده و قابل تنظیم است. همچنین این قفل فاقد دکمه می‌باشد و توسط یک ضامن چفت و محکم می‌شود.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی انواع قفل ساعت مچی پرداختیم. توجه به این مورد باعث می‌شود که ساعت مچی که از قفل مناسبی برخوردار است را خریداری نمایید. در صورتی که ساعت مچی شما دارای قفل مناسبی باشد، احتمال رها شدن و گم شدن آن کاهش خواهد یافت. از طرفی برندهای معتبر از قفل‌های مناسب در ساخت ساعت مچی‌های خود استفاده می‌نمایند. جهت خرید ساعت مچی برند می‌توانید از طریق سورن گالری اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 15 =