تنظیم ساعت جی شاک

تنظیم ساعت جی شاک


ساعت جی شاک از امکانات مختلفی برخوردار است و به همین دلیل نیز تنظیم آن در مقایسه با ساعت مچی‌های دیگر سخت‌تر می‌باشد. با این وجود شناخت دکمه‌ها و نحوه تنظیم مرحله به مرحله آن به شما کمک می‌کند تا ساعت کاسیو جی شاک خود را به راحتی تنظیم نمایید. تمامی مدل های ساعت مردانه جی شاک مقاوت بالایی دارند و ضد آب هستند. همچنین این ساعت‌ها قیمت مقرون به‌صرفه‌ای دارند و دارای طراحی منحصر به فردی می‌باشند. محبوبیت ساعت‌های این مجموعه به‌قدری است که می‌توانید آن‌ها را در دست‌های سلبریتی‌ها هم مشاهده کنید. در این مطلب قصد داریم به نحوه تنظیم ساعت جی شاک بپردازیم.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره ساعت های جی شاک

آشنایی با دکمه های ساعت جی شاک

آشنایی با دکمه‌های ساعت جی شاک به شما کمک می‌کند تا تمامی عملکردهای این ساعت مچی را بشناسید و با امکانات آن آشنا شوید. عملکرد ساعت‌های جی شاک توسط چهار یا پنج دکمه کنترل می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت

دکمه Adjust: این دکمه شما را وارد تنظیمات ساعت می‌کند و محل قرارگیری آن در گوشه بالا و سمت چپ ساعت مچی است.

دکمه Reverse: این دکمه برای نور پشت صفحه مورد استفاده قرار می‌گیرد و محل قرارگیری آن در گوشه بالا و سمت راست است. با هر بار فشردن این دکمه ساعت کمی به عقب بازمی‌گردد.

دکمه Forward: با فشردن این دکمه ساعت کمی به جلو حرکت می‌کند. همچنین از این دکمه برای تنظیم ساعت جی شاک جهت شروع و پایان کرنومتر، تغییر زمان کشورها و همینطور تغییر AM و PM استفاده می‌کنند.

دکمه Mode: از این دکمه برای تغییر صفحات ساعت استفاده شده و محل قرارگیری آن در گوشه پایین سمت چپ ساعت است.

دکمه Light: از این دکمه برای روشن کردن صفحه دیجیتال ساعت استفاده می‌کنند تا امکان مشاهده اطلاعات در محیط‌های تاریک نیز فراهم باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین ساعت هایی جی شاک

نحوه تنظیم ساعت جی شاک

تنظیم تایم اصلی ساعت (اتوماتیک)

با فشردن دکمه Mode ساعت و پس از قرار دادن آن بر روی حالت کیپینگ، با نگه داشتن دکمه Adjust وارد تنظیمات اولیه ساعت شوید. پس از ورود به تنظیمات اولیه باید چند بار دکمه Forward را برای پیدا کردن شهر تهران فشار دهید تا این شهر به عنوان مرجع کنترل رادیویی انتخاب شود.

در ادامه مجددا دکمه mode را فشار دهید و اگر در 6 ماه اول سال هستیم، DST ساعت را روشن نمایید. در 6 ماه دوم سال DST ساعت باید خاموش باشد. سپس دکمه Adjust را بفشارید. در صورتی که تمامی مراحل را به صورت درست انجام داده باشید، عقربه‌های ساعت به حرکت درآمده و ساعت جی شاک شما توسط امواج رادیویی به‌طور اتوماتیک تنظیم خواهد شد.

نحوه تنظیم ساعت جی شاک به صورت دستی

نحوه تنظیم ساعت جی شاک به صورت دستی

جهت تنظیم دستی این ساعت بایستی دکمه Adjust را به مدت 5 ثانیه نگه دارید تا صدای بوق دو بار شنیده شود. سپس با فشردن دکمه Mode امکان تنظیم عقربه‌های ساعت آنالوگ به وجود خواهد آمد. با توجه به زمانی که در نظر دارید باید از دکمه‌های Forward و Reverse برای عقب یا جلو کردن عقربه‌های این ساعت استفاده نمایید. پس از اتمام تنظیمات دکمه Adjust را دو بار بفشارید تا زمان مورد نظر شما ثبت گردد.

نحوه تنظیم ساعت جهانی جی شاک

نحوه تنظیم ساعت جهانی جی شاک

برای تنظیم WT یا همان ساعت جهانی در ابتدا دکمه Mode را فشار دهید. در ادامه با فشردن دکمه‌ Forward در قسمت راست ساعت جی شاک امکان تغییر مخفف شهر دوم بر روی صفحه نمایش ساعت وجود خواهد داشت. سپس دکمه Adjust را چند ثانیه نگه دارید تا زمان بر روی شهر مورد نظرتان تنظیم گردد.

نکات تنظیم کرنوگراف ساعت جی شاک

نکات تنظیم کرنوگراف ساعت جی شاک
  • برای قرارگیری ساعت بر روی ST چند بار دکمه mode را بفشارید.
  • دکمه Forward کرنوگراف را آغاز می‌کند و با فشردن مجدد آن کرنوگراف متوقف خواهد شد.
  • جهت ری‌استارت کرنوگراف باید هنگامی که کرنوگراف متوقف است، دکمه Reserve را فشار دهید.
  • لازم به تاکید است که دقت کرنوگراف در ساعت‌های جی شاک صدم ثانیه است که در نوع خود بی‌همتاست.

تنظیم تایمر شمارش معکوس در ساعت جی شاک

تنظیم تایمر شمارش معکوس در ساعت جی شاک

در ساعت‌های جی شاک، TR به معنای شمارش معکوس است که برای تنظیم آن باید چند بار دکمه Mode را فشار دهید تا تنظیمات شمارش معکوس فعال شود. برای شروع به حرکت کردن تایمر معکوس لازم است تا دکمه پایینی را در سمت راست بفشارید. با دو بار فشردن این دکمه، شمارش معکوس متوقف می‌شود. جهت شروع مجدد شمارش معکوس از دکمه Reserve در حالت توقف تایمر استفاده نمایید.

تنظیم Auto Light در ساعت جی شاک

تنظیم Auto Light در ساعت جی شاک

در ساعت‌های جی شاک تنظیم اتو لایت با توجه به نوع مدل ساعت انجام می‌شود. در ساعت مچی‌های قدیمی جی شاک برای فعال کردن این قابلیت باید دکمه Light را در حالت Home 5 ثانیه نگه دارید. برای غیر فعال کردن اتو لایت نیز به همین طریق عمل کنید.

در ساعت‌های سری جدید جی شاک ابتدا باید ساعت را در حالت Home قرار دهید و دکمه Adjust را چند ثانیه نگه دارید تا وارد قسمت تنظیمات شوید. در ادامه برای رسیدن به قسمت اتو لایت چند بار دکمه Mode را بفشارید، همچنین می‌توانید آن را روشن یا خاموش کنید.

لازم به ذکر است که قابلیت اتو لایت در تمام ساعت‌ مچی‌های جی شاک پس از ساعت 6 بعد از ظهر به صورت اتوماتیک فعال می‌شود.

نحوه تنظیم آلارم در ساعت جی شاک

برای تنظیم آلارم ساعت جی شاک دکمه Mode را روی حالت AL قرار دهید تا امکان قرار دادن 5 آلارم مختلف بر روی ساعت شما وجود داشته باشد.

برای عوض کردن آلارم‌ها می‌توانید از طریق فشردن دکمه پایین اقدام نمایید و با نگه داشتن دکمه Adjust ساعت و دقیقه آلارم خود را تنظیم نمایید.

در صورتی که ساعت روی AL قرار بگیرد، آلارم قطع خواهد شد. همچنین با فشردن دکمه Forward می‌توانید آلارم را خاموش نمایید.

استفاده از قطب نما و دماسنج در ساعت کاسیو جی شاک

استفاده از قطب نما و دماسنج در ساعت کاسیو جی شاک

اغلب ساعت مچی‌های جی شاک از قابلیت‌های قطب‌نما و دماسنج برخوردار هستند. برای استفاده از ویژگی قطب‌نما در این ساعت باید آن را در حالت Home قرار دهید و یک‌بار دکمه Comp فشار دهید. سپس دکمه Mode را برای بازگشت به حالت اولیه یک‌بار بفشارید.

برای استفاده از حالت دماسنج بایستی دکمه mode را چند بار فشار دهید تا صفحه دیجیتال ساعت جی شاک دمای اتاق را به واحد سانتی‌گراد نمایش دهد.

تنظیم تقویم در ساعت کاسیو جی شاک

تنظیم تقویم در ساعت کاسیو جی شاک

تقویم ساعت‌ جی شاک به صورت میلادی است و به‌طور خودکار تنظیم می‌شود. برای تنظیم دستی تقویم ساعت جی شاک می‌توانید به شکل زیر عمل کنید.

  • دکمه Adjust را در قسمت Home ساعت، چند ثانیه نگه دارید.
  • برای دسترسی به بخش تنظیمات تقویم دکمه Mode را چند بار بفشارید.
  • برای تنظیم روز، ماه و سال باید از طریق دکمه‌های Forward و Reserve عمل کنید.

عقب کشیدن ساعت مچی کاسیو جی شاک در 30 شهریور

لازم به ذکر است که DST ساعت جی شاک در 6 ماه اول سال باید روشن و در 6 ماه دوم سال خاموش باشد.

برای به حالت اولیه درآوردن تاریخ و روز ساعت باید دکمه mode را فشار دهید. سپس برای 3 تا 5 ثانیه دکمه ادجاست را نگه دارید تا صفحه شروع به چشمک زدن کرده و امکان تغییر تنظیمات به وجود آید.

در ادامه با زدن دکمه mode کلمه DST نمایش داده می‌شود. با زدن دکمه پایین راست ساعت، DST خاموش یا روشن خواهد شد. در آخر نیز پس از خاموش کردن ساعت تابستانه متوجه تنظیم ساعت خود می‌شوید.

جلو کشیدن ساعت مچی کاسیو جی شاک در ۱ فروردین

با طی کردن چهار مرحله بالا می‌توانید ساعت جی شاک خود را جلو بکشید. پس از انجام این مراحل با روشن کردن DST می‌بینید که ساعت شما تنظیم شده است. برای خارج کردن ساعت از حالت تنظیمات باید دکمه ADJUST را بفشارید.

جمع بندی

جی شاک یکی از مشهورترین کالکشن‌های ساعت کاسیو است که ساعت‌هایی مقاوم و خراب‌نشدنی را ارائه می‌کند. ساعت‌های این زیرمجموعه امکانات مختلفی دارند که مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد. در این راهنما شما را با نحوه تنظیم ساعت جی شاک آشنا کردیم تا امکان استفاده از قابلیت‌های این ساعت مچی برای شما فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سه =