بررسی ویژگی های ساعت جی شاکG-SHOK

برسی ویژگی های ساعت جی شاک

ساعت جی شاک یکی از مشهورترین ساعت‌ها در جهان است که به دلیل مقاومت و دوام بالایی که دارد، هرگز خراب نمی‌شود و به همین خاطر نیز این ساعت توانسته است طرفداران بسیاری در جهان پیدا کند. جی شاک زیرمجموعه برند کاسیو بوده و در سال 1983 اولین ساعت این برند به خیابان‌های ژاپن راه پیدا کرد. ساعت‌های جی شاک از ویژگی‌های مختلفی برخوردار هستند که آن‌ها را در مقایسه با ساعت‌های دیگر متمایز می‌نماید. از این ویژگی‌ها می‌توان به مقاومت گرانش، مقاومت در برابر شوک الکتریکی، مقاومت در برابر حرارت کم، مقاومت در برابر لرزش، مقاومت در برابر آب و همینطور مقاومت در برابر ضربه اشاره کرد. تولید ساعت‌ جی شاک تحول عظیمی را در بازار این وسیله به وجود آورد. به همین علت در این بخش قصد داریم به ویژگی و امکانات ساعت جی شاک بپردازیم.

عمر طولانی

در صورتی که قصد دارید، ساعت شما تحت هیچ عنوانی خراب نشود، ساعت جی شاک انتخاب ایده‌آلی برای شما خواهد بود. این ساعت به دلیل عمر طولانی خود معروف بوده و به علت مقاومت در برابر آب تا عمق 100 متر، عمر باتری 10 ساله خود و مقاومت در برابر پرت شدن از ارتفاع تا 10 متر مورد توجه قرار گرفته‌ است. همچنین با صرف هزینه بیشتر امکان خرید ساعتی مقاوم تا عمق 200 متر نیز وجود خواهد داشت.

سنسورهای سه گانه

سنسورهای سه گانه یکی از ویژگی‌های ساعت‌های جی شاک می‌باشد. این سنسورها از ساعت‌های هوشمند متفاوت هستند و امکاناتی را برای کاربر فراهم می‌کنند که ساعت‌های هوشمند از پس آن‌ها برنمی‌آیند. با استفاده از ساعت جی شاک می‌توانید اطلاعات زیادی از شرایط محیطی خود بدست آورید.

سنسورهای سه گانه سه امکان زیر را برای کاربر به وجود می‌آورند:

ارتفاع سنج و عمق سنج:

این ساعت میزان ارتفاع از سطح دریا را تنها با فشار یک دکمه به شما نمایش خواهد داد. به علاوه در ساعت‌جی شاک غواصی، امکان نمایش زمان شیرجه و عمق نیز وجود دارد.

دماسنج و فشارسنج:

اعداد این دو سنسور در ساعت جی شاک به صورت همزمان نمایش داده می‌شوند. این ویژگی به طور معمول با تغییر ناگهانی فشار همراه بوده و در زمان کوهنوردی اهمیت ویژه‌ای می‌یابند.

قطب نما:

اغلب ساعت‌های جی شاک می‌توانند جهت‌یابی کنند. این قابلیت به گوشی همراه نیازی ندارد. بدین ترتیب هنگامی که راه خود را گم کردید، ساعت کاسیو راه را به شما نشان می‌دهد.

نمودارهای جزر و مد

به بالا و پایین رفتن پیوسته سطح آب، جزر و مد گفته می‌شود که با توجه به جاذبه ماه و زمین ایجاد خواهد شد. ساعت جی شاک با برخورداری از نمودار جزر و مد امکان تفریحات تابستانی مانند موج‌سواری را به وجود می‌آورد. نمودار جزر و مد در این ساعت به شما ارتفاع اوج جزر را نشان داده و برای دسترسی به این قابلیت نیازی به گوشی هوشمند نخواهید داشت.

ساعت جهانی

کمپانی کاسیو یکی از اولین شرکت‌هایی به شمار می‌رود که موفق شده است، قابلیت ساعت جهانی را به ساعت‌های خود اضافه نماید. این ویژگی باعث می‌شود که شما بتوانید زمان را در 48 شهر ببینید. همچنین روی نقشه‌ای کوچک 31 منطقه زمانی وجود دارد. برای مشاهده منطقه مورد نظر خود باید شهری که قصد مشاهده ساعت آن را دارید، انتخاب کرده و آن را مشاهده نمایید. در این حالت عقربه‌های ساعت جی شاک به صورت خودکار چرخیده و ساعت را با استفاده از امواج رادیویی به شما نشان می‌دهند.

تنظیم خودکار ساعت

در ساعت‌های جی شاک می‌توانید زمان را به صورت دستی و خودکار تنظیم نمایید. این ویژگی منجر به دقت بیشتر در ساعت شده و از بروز خطا جلوگیری می‌کند. در مواقعی عقربه‌ها در اثر مغناطیس یا ضربه در ساعت‌های آنالوگ جابه‌جا می‌شوند. این مشکل ممکن است در ساعت‌های ضد ضربه نیز رخ دهد. این در حالی است که ساعت‌های کاسیو به صورتی طراحی می‌شوند که از بروز این مورد جلوگیری می‌کنند. لازم به ذکر است که روند تنظیم خودکار ساعت جی شاک بین 3 تا 4 دقیقه زمان نیاز دارد.

قابلیت ضد آب بودن

ساعت‌ جی شاک ضدآب با توجه به مدلی که تولید می‌شود از 50 تا 200 متر ضد آب بوده و قابل استفاده در حمام هستند. در صورتی که ساعت شما تا 100 متر ضد آب باشد، امکان استفاده از آن در حین شنا کردن نیز وجود دارد. درنهایت نیز ساعت‌های تا 200 متر ضد آب برای غواصی گزینه ایده‌آلی به شمار می‌روند.

ارتباط با گوشی هوشمند

ساعت جی شاک امکانی را برای شما فراهم می‌کند تا آلارم‌ها، تایمر، تنظیمات مربوط به زمان جهانی را با گوشی خود انجام داده و اطلاعات آن را ذخیره نمایید. از آنجایی که این ساعت‌ها با گوشی‌های هوشمند سازگار هستند، به راحتی به تلفن همراه متصل شده و خدمات بسیاری را به کاربران ارائه می‌کنند. برای این کار بایستی اپلیکیشن کاسیو را دانلود کرده و از طریق گوشی هوشمند به ساعت جی شاک خود متصل شوید. همچنین از این طریق امکان تنظیمات ساعت جهانی، کنترل اسپیکرهای بلوتوثی، تنظیم آلارم نیز وجود خواهد داشت. زمان‌هایی که تلفن همراه خود را گم می‌کنید، با استفاده از ساعت کاسیو امکان پیدا کردن آن فراهم خواهد بود.

قابلیت شارژ با نیروی خورشیدی

در دنیای امروز یکی از بحث‌های تامل‌ برانگیز تامین انرژی می‌باشد. ساعت‌های جی شاک از امکان سولار پاور برخوردار بوده و دارای یک صفحه خورشیدی هستند. این صفحه نور خورشید و همینطور نورهای فلورسنت را جذب کرده و می‌تواند به انرژی الکتریکی تبدیل نماید. این ساعت‌ها یک باتری قابل شارژ داشته و برای ذخیره‌سازی انرژی ظرفیت بسیاری دارند. بدین ترتیب دیگر نیاز نیست، نگران تمام شدن شارژ باتری ساعت خود باشید.


ساعت‌های کاسیو مردانه و زنانه با فناوری انرژی خورشیدی حرارت لازم را دریافت کرده و آن را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند. بدین ترتیب باتری ساعت شارژ خواهد شد. باتری این ساعت‌ها به‌اندازه‌ای قوی هستند که تا دو ساعت شارژ خود را حفظ می‌نمایند. انرژی دریافت شده توسط این ساعت‌ها برای تمامی ویژگی‌های جی شاک استفاده می‌شود.

دو زمانه بودن

برخی از ساعت‌های جی شاک این امکان را به وجود می‌آورند تا بتوانید زمان را در دو شهر متفاوت مشاهده کنید. ساعت کاسیو برای افزایش دقت ساعت از دو موتور جداگانه برای صفحه اصلی و همینطور صفحه‌ی جانبی آن استفاده کرده است. این امکان نفع زیادی برای مهندسان زمین‌شناسی دارد.

زمان سنج، تایمر شمارش معکوس، حافظه‌ی ذخیر سازی داده ها

ساعت جی شاک دارای زمان سنج با دقت بالا می‌باشد. همچنین این ساعت می‌تواند بازه‌های زمانی از قبل اندازه‌گیری شده را در حافظه‌ی خود ذخیره نماید. برای این کار می‌توانید سرعت‌های مختلف را اندازه‌گیری کرده و با مقایسه آن‌ها میزان پیشرفت خود را بررسی کنید. از دیگر امکانات ساعت جی شاک باید به قابلیت شمارش معکوس آن اشاره کنیم. برای مثال شما می‌خواهید 20 ثانیه زمان بگیرید، ساعت جی شاک از 20 تا 0 را به طور برعکس می‌شمارد.

مقاومت در برابر ضربه

ساعت‌های جی شاک مقاومت بالایی در برابر شوک و ضربه داشته و عملکرد مناسبی در برابر ضربات وارده از خود نشان می‌دهند. قابلیت مقاومت در برابر ضربه در پشت قاب ساعت‌ جی شاک حک شده است. این ویژگی امکان استفاده از ساعت جی شاک را در هر موقعیتی به وجود می‌آورد. اگر در هنگام فعالیت های ورزشی و روزمره به دنبال ساعت عقربه ای مردانه و زنانه مقاوم هستید ساعت جی شاک گزینه مناسبی برای شما میتواند باشد.

طراحی متنوع

ساعت جی شاک به دلیل تنوع گسترده‌ای که دارد، توانسته تمامی سلایق را پوشش دهد. این ساعت‌ها محبوبیت جهانی داشته و خیلی از شخصیت‌های ورزشی مشهور از آن‌ها استفاده می‌نمایند. ساعت جی شاک با توجه به طراحی‌های مختلف و طیف وسیع رنگی در زندگی قشرهای مختلف جای خود را باز کرده است.

شب نما بودن صفحه نمایش

برخی از مدل‌های ساعت جی شاک دارای صفحه نمایش شب نما هستند؛ بنابراین شما می‌توانید از این ساعت‌ها در زمان‌هایی که هیچ نوری وجود ندارد، استفاده نمایید. از سوی دیگر در صورتی که این ساعت‌ها را در زاویه خاصی بچرخانید، مشاهده خواهید کرد که صفحه ساعت برای چند ثانیه روشن می‌شود. البته توصیه می‌شود که از این قابلیت به صورت روزانه استفاده نکنید؛ زیرا طول عمر باتری ساعت شما را کاهش می‌دهد.

قیمت کم و مقرون به صرفه

از آنجایی که ساعت جی شاک عمر طولانی دارد و هرگز خراب نمی‌شود، با خرید یک عدد از آن می‌توانید سال‌های طولانی از این ساعت بهره ببرید. به همین خاطر ساعت‌های جی شاک جزو ساعت‌های مقرون به‌صرفه و ایده‌آل از لحاظ اقتصادی محسوب می‌شوند.

کنترل از طریق امواج رادیویی

ساعت جی شاک می‌تواند امواج رادیویی را دریافت کرده و امواج ساعت را به طور دقیق تنظیم ‌کند. این امواج از 6 ایستگاه انتقال امواج رادیویی دریافت می‌شوند. برای استفاده از این قابلیت می‌توانید به صورت خودکار این کار را در شب انجام دهید تا در بین برج‌های بلند نیز تنظیم ساعت شما دقیق باشد.

دریافت سیگنال GPS

ساعت‌های جی شاک مجهز به فناوری GPS هستند و اطلاعات موقعیت زمانی و مکانی کاربر را با اتصال به ماهواره‌های GPS تشخیص می‌دهند. ساعت جی شاک می‌تواند داده‌های زمان را تنها در مدت هفت ثانیه به کاربر ارائه دهد. پس از بدست آوردن اطلاعات از یک نقشه‌ای که متشکل از 2.6 میلیارد سلول است اقدام به تشخیص موقعیت مکانی دقیق شما می‌نماید. به همین دلیل ساعت جی شاک گزینه ایده‌آلی برای رفتن به سفرهای خارجی محسوب می‌شود.

لرزشگر(Vibrator)

در ساعت‌ جی شاک لرزشگر تعبیه شده است که با صدای زنگ هشدار، ویبره می‌رود. به همین دلیل دیگر نیاز نیست، نگران نشنیدن صدای زنگ هشدار خود باشید.

زمان طلوع و غروب خورشید

ساعت جی شاک زمان دقیق طلوع و غروب خورشید را به شما اطلاع می‌دهد؛ بنابراین در صورتی که می‌خواهید در جنگل بمانید و یا به کوهنوردی بروید، این ساعت گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

نمایش موقعیت ماه در آسمان

یکی از ویژگی‌های جالب ساعت جی شاک، نمایش موقعیت ماه بر روی صفحه‌ی نمایشگر خود است. این قابلیت برای افرادی که به ماه علاقه دارند، جذابیت بسیاری خواهد داشت.

مقاوم در درجه حرارت خیلی پایین و خیلی بالا

ساعت‌های جی شاک به صورتی طراحی شده‌اند که در درجه حرارت خیلی پایین و خیلی بالا قابلیت‌های خود را حفظ کنند و خراب نشوند. شما می‌توانید از ساعت جی شاک در محیط‌های صنعتی و کاری استفاده نمایید و نگران خراب شدن آن نباشید.

مقاومت در برابر شوک الکتریکی

یکی از ویژگی‌های اصلی ساعت جی شاک ، مقاومت بالای آن در برابر شوک الکتریکی است. این قابلیت ساعت جی شاک را به یکی از مقاوم‌ترین ساعت‌های جهان تبدیل کرده است.

سخن پایانی

ساعت‌ها دنیای مختلفی دارند و در صورتی که با ویژگی‌های یک ساعت مناسب آشنا نباشید، در زمان خرید این محصول سردرگم خواهید شد. با این وجود انتخاب یک ساعت با سلیقه شخصی شما در ارتباط است. ساعت جی شاک مردانه و زنانه از جمله ساعت‌های منحصربه‌فردی به شمار می‌رود که هیچ وقت خراب نمی‌شود و از سوی دیگر دارای امکانات گسترده‌ای می‌باشد. قابلیت‌های ساعت جی شاک به‌اندازه‌ای است که در خیلی از مواقع شما را از داشتن گوشی نیز بی‌نیاز می‌کند. به همین دلیل با در اختیار داشتن این ساعت دیگر لازم نیست نگران تمام شدن شارژ تلفن همراه خود باشید. در این راهنما به ویژگی و امکانات ساعت جی شاک پرداختیم. با بررسی امکانات ساعت جی شاک امکان انتخاب آن برای شما فراهم می‌شود. سورن گالری از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر در زمینه فروش ساعت جی شاک است که انواع این ساعت را با قیمتی باورنکردنی به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − دو =